Jak wybrać hotel? Jak wybrać HOTEL

Zabytkowe hotele w Polsce

Data dodania: 14 czerwca, 2023 / Aktualizacja: 15 lipca, 2023
Budynek hotelu Źródło: Martin Péchy / Pexels

Zabytkowe hotele w Polsce to prawdziwe skarby, które łączą w sobie bogatą historię, piękno architektoniczne i niezwykłe doświadczenie dla gości. Oto po jednym zabytkowym hotelu z każdego województwa Polski:

Województwo dolnośląskie – Hotel Pałac Staniszów (Jelenia Góra)

Hotel Pałac Staniszów to piękny zamek z XVIII wieku, położony w urokliwej miejscowości Staniszów koło Jeleniej Góry. Znajduje się w otoczeniu malowniczych krajobrazów Karkonoszy i oferuje gościom luksusowe pokoje, elegancką restaurację i spa. To idealne miejsce dla miłośników historii i przyrody.

Województwo kujawsko-pomorskie – Pałac Romantyczny (Ciechocinek)

Pałac Romantyczny to historyczny pałac, który znajduje się w uzdrowiskowym Ciechocinku. Zbudowany w XIX wieku, oferuje on eleganckie pokoje, restaurację serwującą wyszukane dania oraz urokliwy park z miejscami do relaksu. To doskonałe miejsce dla osób poszukujących ucieczki od codzienności.

Województwo lubelskie – Hotel Pałac Czarny Las (Radzyń Podlaski)

Hotel Pałac Czarny Las to piękny pałac z XIX wieku, położony w otoczeniu lasów i parku krajobrazowego. Hotel oferuje eleganckie i przestronne pokoje, restaurację serwującą dania kuchni polskiej oraz strefę relaksu z sauną i jacuzzi. To idealne miejsce dla osób pragnących spokoju i bliskości natury.

Województwo lubuskie – Hotel Zamek w Lubsku (Lubsko)

Hotel Zamek w Lubsku to wyjątkowy zamek z XIII wieku, który został odrestaurowany i przekształcony w luksusowy hotel. Znajduje się w malowniczej okolicy i oferuje eleganckie pokoje, restaurację serwującą dania kuchni regionalnej oraz możliwość zwiedzania historycznych wnętrz zamku. To miejsce, które przenosi gości w dawne czasy i zapewnia niezapomniane przeżycia.

Województwo łódzkie – Hotel Pałac Walewice (Łódź)

Hotel Pałac Walewice to urokliwy pałac z XIX wieku, położony na terenie pięknego parku. Hotel oferuje eleganckie pokoje, restaurację serwującą dania kuchni polskiej oraz taras z widokiem na okolicę. To idealne miejsce dla osób poszukujących spokoju i relaksu, ale jednocześnie blisko centrum miasta.

Województwo małopolskie – Hotel Copernicus (Kraków)

Hotel Copernicus to luksusowy hotel, który znajduje się w zabytkowej części Krakowa, tuż obok Wawelu. Budynek, w którym się znajduje, pochodzi z XV wieku i zachwyca swoją architekturą. Hotel oferuje przestronne i eleganckie pokoje, wyśmienitą restaurację oraz strefę spa. To doskonałe miejsce dla miłośników kultury i historii.

Województwo mazowieckie – Hotel Polonia Palace (Warszawa)

Hotel Polonia Palace to zabytkowy hotel, który znajduje się w samym sercu Warszawy, niedaleko Pałacu Kultury i Nauki. Hotel, który ma ponad 100-letnią historię, oferuje eleganckie pokoje, renomowaną restaurację oraz bogate zaplecze konferencyjne. To doskonałe miejsce zarówno dla turystów, jak i podróżujących służbowo.

Województwo opolskie – Hotel Piast (Opole)

Hotel Piast to historyczny budynek, który znajduje się w samym centrum Opola. Zbudowany w XIX wieku, oferuje on komfortowe pokoje, restaurację serwującą dania kuchni regionalnej oraz taras widokowy z panoramą miasta. To doskonałe miejsce dla osób pragnących poznać uroki Opola i jego okolicy.

Województwo podkarpackie – Hotel Arłamów (Ustrzyki Dolne)

Hotel Arłamów to luksusowy hotel, który znajduje się w malowniczej okolicy Bieszczadów. Zbudowany w stylu regionalnym, oferuje on eleganckie pokoje, restaurację serwującą dania kuchni regionalnej oraz bogate zaplecze rekreacyjne, takie jak baseny, spa, korty tenisowe i pole golfowe. To doskonałe miejsce dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku.

Województwo podlaskie – Hotel Pałac Kołaczyce (Kołaczyce)

Hotel Pałac Kołaczyce to zabytkowy pałac z XVIII wieku, położony na terenie malowniczej wsi Kołaczyce. Hotel oferuje eleganckie pokoje, restaurację serwującą dania kuchni regionalnej oraz możliwość korzystania z parku i ogrodu wokół pałacu. To miejsce, które przenosi gości w czasie i pozwala poczuć atmosferę dawnych czasów.

Województwo pomorskie – Dwór Oliwski (Gdańsk)

Dwór Oliwski to zabytkowy dwór z XVII wieku, który znajduje się w Gdańsku-Oliwie. Hotel oferuje eleganckie pokoje, restaurację serwującą dania kuchni regionalnej oraz piękny ogród. To doskonałe miejsce dla miłośników historii i relaksu.

Województwo śląskie – Hotel Monopol (Katowice)

Hotel Monopol to luksusowy hotel, który znajduje się w centrum Katowic. Zbudowany w stylu art deco, oferuje on ekskluzywne pokoje, renomowaną restaurację oraz strefę spa. To doskonałe miejsce dla miłośników architektury i komfortu.

Województwo świętokrzyskie – Hotel Sarmata (Kielce)

Hotel Sarmata to zabytkowy budynek z XIX wieku, który znajduje się w centrum Kielc. Został on odrestaurowany i przekształcony w luksusowy hotel. Oferuje on eleganckie pokoje, restaurację serwującą dania kuchni polskiej oraz strefę spa. To idealne miejsce dla miłośników kultury i wygody.

Województwo warmińsko-mazurskie – Hotel Castle Ryn (Ryn)

Hotel Castle Ryn to zamek z XIV wieku, który został odrestaurowany i przekształcony w luksusowy hotel. Znajduje się on nad jeziorem Ryńskim i oferuje gościom eleganckie pokoje, restaurację serwującą dania kuchni regionalnej oraz możliwość korzystania z przepięknego otoczenia zamku. To doskonałe miejsce dla miłośników historii i przyrody.

Województwo wielkopolskie – Hotel Bukowy Dworek (Poznań)

Hotel Bukowy Dworek to zabytkowy dworek z XIX wieku, który znajduje się niedaleko Poznania. Hotel oferuje przytulne pokoje, restaurację serwującą dania kuchni regionalnej oraz ogród zaltaną. To miejsce, w którym można wypocząć w spokojnej atmosferze pośród zieleni.

Województwo zachodniopomorskie – Hotel Pałac Ciekocinko (Ciekocinko)

Hotel Pałac Ciekocinko to piękny pałac z XIX wieku, który znajduje się w malowniczej okolicy nad Morzem Bałtyckim. Oferuje on eleganckie pokoje, restaurację serwującą dania kuchni regionalnej oraz strefę wellness. To doskonałe miejsce dla miłośników przyrody i luksusu.

To tylko kilka przykładów zabytkowych hoteli w Polsce, które oferują niezapomniane doświadczenia dla swoich gości. Każdy z tych hoteli ma swoje unikalne cechy, ale wszystkie mają jedno wspólne – połączenie historii, piękna i gościnności. Dla miłośników kultury, historii i pięknych wnętrz, pobyt w takich hotelach stanowi niezapomnianą podróż w czasie.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!